< AKTUALNOŚCI

16 marca 2018

Izba Wyższa zakończyła wczoraj swoje 58. posiedzenie. Rozpatrywała na nim 9 ustaw, do 2 z nich wprowadzono poprawki. Izba zdecydowała także  o wniesieniu do Sejmu 3 projektów ustaw, podjęła także 3 uchwały okolicznościowe.

 

Jedną z najciekawszych przyjętych ustaw jest z pewnością Ustawa o zmianie niektórych ustaw w związku z wprowadzeniem e-recepty, która wdraża usługi e-recepty. Umożliwi ona lekarzom wystawianie recepty niezbędnej do kontynuacji leczenia bez badania pacjenta, za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności. Każdy pacjent na życzenie będzie mógł uzyskać wydruk informacyjny, zawierający dane wypisywane obecnie na recepcie papierowej, czyli nazwę produktu i informacje o dawkowaniu. Nowela przewiduje też m.in., że elektroniczna dokumentacja medyczna, w tym e-recepty, będzie podpisywana także za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, udostępnionego bezpłatnie przez ZUS.

 

O wszystkich ustawach, którymi zajmował się Senat można przeczytać tutaj: https://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,10511,58-posiedzenie-senatu-drugi-dzien.html 

58. Posiedzenie Senatu - e-recepty i Prawo łowieckie

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski