< AKTUALNOŚCI

14 września 2016

„Czas wdrażania kluczowych rozwiązań organizacyjnych i biznesowych w bankowości spółdzielczej” – pod takim hasłem w Warszawie odbyło się kolejne Forum Liderów Banków Spółdzielczych. Forum jest największym dorocznym spotkaniem banków spółdzielczych w Polsce. Co roku spotkanie jest poświęcone istotnym kwestiom dla sektora polskiej bankowości spółdzielczej.

 

W tego rocznej edycji forum uczestniczył Senator Adam Gawęda, który zabrał głos w trakcie uroczystej gali kończącej pierwszy dzień obrad. Podczas swojego wystąpienia Senator nawiązywał do rozwoju gospodarczego powiązanego z rozwojem innowacji, wspominając o nowych możliwościach i propozycjach wynikających z planu Morawieckiego. Zaznaczał, że sukces jest możliwy tylko w przypadku dobrego funkcjonowania banków i instytucji wspierających gospodarkę.

Nawiązywał również do swojej niedawnej wizyty na Węgrzech i sytuacji w Unii Europejskiej. Wskazywał, że zdaniem zarówno Victora Orbana jak i Polskiego Rządu są możliwości i szanse na gospodarcze umocnienie Unii, ale warunkiem do tego jest budowanie kapitału  i większe zaangażowanie polskiego sektora bankowego.

Forum Liderów Banków Spółdzielczych 2016

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski