< AKTUALNOŚCI

02 grudnia 2016

Drodzy Górnicy!

 

     Z okazji Dnia Świętej Barbary, Patronki Górniczego Stanu składam Wam oraz wszystkim pracownikom branży wyrazy szacunku i uznania.  

 

     Polska jest liczącym się w świecie producentem węgla, a bogate złoża tego surowca szczególnie w naszym regionie, sprawiają, że sektor węglowy odgrywa i nadal będzie odgrywał ogromną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski. Mijający rok, to czas intensywnej pracy, ogromnych przemian i odważnych decyzji. To jednak nie koniec trudnego procesu naprawczego, ważnego także dla każdej spółki i kopalni. Obecnie przed górnictwem, górnikami i przede mną sporo wyzwań. Chcę jednak Was zapewnić, że tak jak do tej pory sprawy związane z funkcjonowaniem górnictwa i bezpieczeństwem całych rodzin górniczych nadal będą głównym obszarem mojej pracy parlamentarnej.

 

     Jestem przekonany, że wspólnie wypracujemy rozwiązania trudnych problemów górnictwa, tak aby ten sektor pozostał nadal silnym filarem gospodarki Śląska i Polski.

 

     W cieniu wczorajszej tragedii z jeszcze większą pokorą i uznaniem pochylamy  się  nad  jakże  ciężką  i  niebezpieczną  pracą  górników.   Dlatego
z jeszcze większą siłą kieruję do Was drodzy górnicy życzenia szczęścia górniczego, bezpiecznej pracy oraz pomyślnej i spokojnej przyszłości. 

 

     Niech żyje nam Górniczy Stan! 

 

     Szczęść Boże!

 

                                        Adam Gawęda
                                            Senator RP

List z okazji Dnia Górnika

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski