< AKTUALNOŚCI

11 listopada 2016

W Dniu 11 listopada Senator Adam Gawęda uczestniczył w oficjalnych państwowych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Warszawie, które jak co roku miały miejsce na Placu Marszałka Piłsudskiego.

 

Wcześniej tego samego dnia Senator wziął udział w otwarciu dla wiernych Świątyni Opatrzności Bożej. Dokonało się ono podczas Mszy Świętej pod przewodnictwem  Prymasa Polski abp Wojciecha Polaka.
Świątynia Opatrzności Bożej została wybudowana jako wotum wdzięczności za uchwalenie Konstytucji 3 maja. Z powodu utraty niepodległości, wojen i komunistycznej ateizacji rozpoczęcie budowy było możliwe dopiero w latach 90-tych XX wieku. Zainicjował ją ówczesny Prymas Polski Józef Glemp. Otwarcie świątyni po 225 latach od ślubowania jej budowy jest kolejnym krokiem w realizacji obietnicy naszych przodków.

 

Wieczorem 10 listopada odbyły się natomiast społeczne obchody święta zorganizowane przez Prawo i Sprawiedliwość. Senator Gawęda wziął udział w Mszy Świętej i złożeniu kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego

 

Uroczystości odbywały się także w miastach i gminach naszego okręgu. Senatora reprezentowali na nich pracownicy biura i asystenci społeczni.

 

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia dostępnej po kliknięciu przycisku "WIĘCEJ ZDJĘĆ"

 

Narodowe Święto Niepodległości 2016

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski