< AKTUALNOŚCI

02 lutego 2017

2 lutego 2017r w święto Ofiarowania Pańskiego Senator Adam Gawęda uczestniczył w 28 pielgrzymce parlamentarzystów na Jasną Górę, zorganizowanej przez ks. Piotra Burgońskiego, kapelana parlamentarzystów.

 

Na samym początku zebrani zgromadzili się przed Epitafium Smoleńskim – płaskorzeźbą poświęconą pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej, aby złożyć wieniec i kwiaty, a następnie przeszli do Kaplicy Różańcowej, aby wysłuchać konferencji, którą wygłosił arcybiskup senior arch. częstochowskiej Stanisław Nowak. Konferencja była poświęcona antropologii chrześcijańskiej.

 

Następnie parlamentarzyści przeszli do Kaplicy Cudownego Obrazu, aby podczas uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem abp Wacław Depo  wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny. Parlamentarzystów powitał o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry, który okazał wdzięczność za historyczne docenienie roli Matki Boskiej Częstochowskiej w dziejach naszej ojczystej ziemi. Mówił także o tym, że zasiadanie w ławach poselskich i senatorskich to ogromny dar, jaki politycy dają z siebie dla dobra narodu. Homilia wygłoszona przez abp Depo kładła mocny nacisk na wyznawaniu wiary, w jakiej wyrastamy od młodych lat. Nawoływał do odwagi i zaufania, jakie każdy powinien mieć wobec Boga.

 

Joachim Brudziński i Elżbieta Kruk przekazali przeorowi Jasnej Góry o. Marianowi Waligórze, akty ogłoszenia przez Sejm i Senat roku 2017, rokiem 300-lecia koronacji koronami papieskimi jasnogórskiej ikony. 

 

Po Eucharystii uczestnicy pielgrzymki zwiedzali Zabytkową Bibliotekę Jasnogórską.
 

 

Parlamentarzyści na Jasnej Górze!

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski