< AKTUALNOŚCI

07 grudnia 2016

7 grudnia o godz. 17.00 w RCK FENIKS w Rydułtowach odbyło się podsumowanie działań w ramach projektu a przede wszystkim wręczenie nagród laureatom i uczestnikom konkursu.

 

W spotkaniu wzięło udział ponad 150 osób, wśród których byli uczestnicy konkursu i ich rodziny. Senatora Adama Gawędę reprezentował Roman Kapciak. 

 

Celem projektu było budowanie świadomości ekologicznej poprzez świadomą edukację o smogu, który jest "wynikiem" niskiej emisji a jednocześnie jest poważnym zagrożeniem dla naszego życia i zdrowia. Cieszy fakt, że tak liczne grono osób i całych rydułtowskich rodzin przyjęło zaproszenie do udziału w tym projekcie, projekcie, który jest bardzo ważny, bo przecież chodzi o zdrowie i życie nas samych i naszych bliskich

 

Podziękowano przedstawicielom rydułtowskich placówek oświatowych za zaangażowanie oraz wparcie przy realizacji spotkań edukacyjno-informacyjnych jak również przy konkursie ekologicznym "Bezsmogowcy to MY".
Finalistami konkursu zostali:
I miejsce - Jakub Falkowski (5 lat) Przedszkole nr 2
II miejsce - Edyta Ptaszek (10 lat) Zespół Szkół
III miejsce - Olimpia Kalawski (15 lat) Gimnazjum nr 1

 

Z uwagi na bardzo wysoki poziom nadesłanych aż 107 prac Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. Franciszka Niecia zdecydowała dodatkowo wyróżnić 64 prace jak również nagrodzić 40 prac za pomysł pracy i uczestnictwo w konkursie. 
 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia

 

Podsumowanie konkursu antysmogowego

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski