< AKTUALNOŚCI

17 czerwca 2016

We wtorek, 14.06 odbyły się I Powiatowe Manewry Pierwszej Pomocy organizowane przez wodzisławskie Liceum nr 1 we współpracy z Powiatową Komendą Straży Pożarnej. Honorowy patronat nad imprezą objął m.in. Senator Adam Gawęda. 10 drużyn rywalizowało w zadaniach wymyślonych przez strażaków z powiatowej komendy. Była również okazja, by zapoznać się ze strukturami organizacyjnymi jednostek

 

Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia i ratownictwa medycznego oraz być świadkami pozorowanej akcji ratowniczej podczas wypadku drogowego. Podczas akcji zbierano pieniądze dla zmagającej się z chorobą nowotworową absolwentki I LO – Martyny Kozyrskiej

Wieczorem w Krzyżanowicach Senator Adam Gawęda uczestniczył w dniu przedsiębiorczości organizowanym przez Wójta i Radę Gminy. W spotkaniu uczestniczyli również Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz starosta raciborski Ryszard Winiarski.

 

W środę Senator wziął udział w dyskusji, która odbyła się w ramach zorganizowanej w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski konferencji pt. ,,Swoboda działalności gospodarczej a społeczna odpowiedzialność biznesu” organizowana przez  Stowarzyszenie Chrześcijańskich Przedsiębiorców i Menadżerów „Nostra Res”. W trakcie konferencji, której gośćmi byli m.in. JE abp Wiktor Skworc – metropolita katowicki,  JE bp Artur Miziński – sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski i  Andrzej Arendarski – prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

 

W piątek barwną paradą i uroczystym otwarciem na rynku rozpoczęły się 47. Dni Wodzisławia na których również  był obecny Senator Gawęda.

Zdjęcia z uroczystości znajdują się w galerii.

Podsumowanie tygodnia 13-19.06

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski