< AKTUALNOŚCI

20 września 2016

Powoli kończy się sezon dożynkowy. Jedne z ostatnich uroczystości w tym roku w naszym regionie odbyły się w ubiegłą niedzielę w Zabełkowie. Świętowali tam rolnicy z Gminy Krzyżanowice. Razem z nimi w gminnym święcie uczestniczył Senator Adam Gawęda.

 

Obchody rozpoczęła uroczysta  Msza św. w kościele parafialnym św. Jadwigi, celebrowana przez księdza dziekana Jerzego Witeczka, księdza proboszcza Franciszka Grabelusa i ojca Joachima, kapelana sióstr franciszkanek z Krzyżanowic.

 

Po mszy ulicami wsi przeszedł kolorowy korowód z koronami dożynkowymi. Na czele jechał zabytkowy traktor Ursus, następnie jeźdźcy, za nimi szły mażoretki i gminna orkiestra dęta, dzieci ze szkoły i przedszkola. W bryczce jechali starostwie dożynek. Na końcu dożynkowego korowodu jechały odświętnie przystrojone maszyny rolnicze z wszystkich sołectw naszej gminy, nie zabrakło też humorystycznych scenek prezentowanych na przyczepach.

 

W trakcie uroczystości wręczone zostały nagrody Ministra Rolnictwa i Rozwoju dla zasłużonych rolników i osób pracujących na rzecz rolnictwa. Pamiątkowemedale wręczał Senator Adam Gawęda oraz pozostali obecni na uroczystości parlamentarzyści.

 

Wieloletnią tradycją zabełkowskich dożynek jest moment wypuszczania białych gołębi jako zwiastunów i orędowników pokoju na świecie. W tym roku uczynili to zaproszeni na dożynki posłowie i Senator.

Święto Plonów w Krzyżanowicach

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski