< AKTUALNOŚCI

20 października 2016

XIII edycja Kongresu Nowego Przemysłu zgromadziła w Warszawie przedstawicieli rządu, prezesów kluczowych firm energetycznych, ekspertów i licznych gości, w tym Senatora Adama Gawędy.

 

Kongres rozpoczął się od wystąpienia ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Minister mówił - Będziemy walczyć o rynek mocy w Komisji Europejskiej. Nie tylko dla Polski, ale też dla naszych sąsiadów. Podczas kongresu dyskutowano m.in. o wspólnej polityce energetycznej Unii Europejskiej i - na tym tle - polskim miksie energetycznym, a także jaka będzie energetyczna przyszłości i możliwe warianty rozwoju tego rynku.   Jak co roku, część debat poświęcona była rynkowi gazu. Do kluczowych tematów należała nowa polska strategia zaopatrzenia w gaz. Wręczona została także nagroda „Wzorzec. Efektywny projekt energetyczny". 
Konkurs został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Energii i Ministerstwa Rozwoju. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło podczas uroczystej gali 19 października 2016 r., w pierwszym dniu XIII Kongresu Nowego Przemysłu.

 

XIII Kongres Nowego Przemysłu

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski