< AKTUALNOŚCI

30 maja 2016

W sobotę, 28 maja, na wodzisławskim rynku odbyło się jubileuszowe, XV Ekumeniczne Spotkanie Strażaków połączone z powiatowymi obchodami Dnia Strażaka. Ekumeniczna strażacka uroczystość, która odbywa się od kilkunastu lat z inicjatywy krajowego ewangelickiego kapelana strażaków ks. Adama Glajcara,Na zaproszenie organizatorów w uroczystościach uczestniczył Senator RP Adam Gawęda  .

 

Na wodzisławskim rynku odbył się przegląd pododdziałów i podniesienie flagi państwowej na maszt. Po hymnie licznie zebrani goście szyku zwartym, w towarzystwie orkiestry dętej i pocztów sztandarowych, uczestnicy przeszli do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie zostało odprawione nabożeństwo ekumeniczne z udziałem biskupa pomocniczego archidiecezji katowickiej Marka Szkudło. 

 

Druga część ekumenicznego spotkania miała miejsce ponownie na rynku, gdzie w samo południe odbył się uroczysty apel. Wręczone zostały odznaczenia, medale i awanse na wyższe stopnie, które wpisały się jako stały element obchodów Dnia Strażaka. Po części oficjalnej wszyscy obecni na uroczystościach mogli podziwiać pokazy sprzętu pożarniczego.

 

XV Ekumeniczne Spotkanie Strażaków

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski