< AKTUALNOŚCI

27 czerwca 2019

II Forum Wizja Rozwoju to największe wydarzenie gospodarcze w Polsce północnej miało miejsce w dniach 24-25 czerwca w gdyńskiej Akademii Marynarki Wojennej. W sumie odbyło się 100 paneli, w których udział wzięło 500 ekspertów.

Forum, pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego skoncentrowało się na najważniejszych wyzwaniach stojących obecnie przed rodzimą gospodarką: od innowacji, poprzez ekomobilność, energetykę i automatyzację przedsiębiorstw po społeczną odpowiedzialność biznesu. Sto debat, które wypełniły program Forum, dotyczyło szerokiego spektrum problemów, w tym m.in. inwestycji, obronności, badań i rozwoju, zdrowia, kultury i sztuki czy technologii przyszłości.

Do debaty w charakterze eksperta został zaproszony Senator Adam Gawęda, który wziął udział w dwóch panelach "Polityka Energetyczna Polski 2040 w kontekście polityki klimatyczno-energetycznej UE" i "Energetyka cieplna i rozproszona w programie zwalczania smogu" w trakcie których podkreślał konieczność inwestowania w nowoczesne technologie oraz energetykę prosumencką. 

 

Forum Wizja Rozwoju 

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski