< AKTUALNOŚCI

13 czerwca 2018

W 2018 r. przypada 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach jubileuszowych obchodów, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu organizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Najważniejszym celem konkursu było zainteresowanie uczniów znaczeniem naszych symboli narodowych, a także popularyzacja wiedzy o godle jako jednym z najistotniejszych znaków polskiego państwa. Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie.

Senator Adam Gawęda zorganizował konkurs w swoim okręgu obejmującym powiaty raciborski i wodzisławski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój i Żory. Do biura wpłynęło ponad 60 prac z ponad 20 szkół okręgu. Wszystkie zostały ocenione przez jury pod przewodnictwem Pani Gabrieli Habrom-Rokosz.

13 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śląskim odbyła się Gala etapu okręgowego na której zostały wręczone nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczestników konkursu. Prace, które zwyciężyły były także prezentowane w Senacie w trakcie i po Gali ogólnopolskiej, która odbyła się 7 maja.

Gala finałowa konkursu "Orzeł Biały - nasza duma"

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski