< AKTUALNOŚCI

22 lutego 2019

W dniach 20-21 lutego w Zakrzowie (woj.opolskie) senator Adam Gawęda wziął udział w III Konferencji Naukowo-Technicznej "Jak ratować polskie rolnictwo przed skutkami suszy?" . Konferencję organizowało Przedsiębiorstwo Agromax z Raciborza wespół z Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Patronat nad wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uczestnicy nie tylko mogli wysłuchać eksperckich referatów, ale przede wszystkim wymienić się doświadczeniami z zakresu przeciwdziałania suszy w polskim rolnictwie.

Z suszą w Polsce boryka się większość gmin. Problem, choć dobrze znany, niestety nadal pozostaje nierozwiązany a każdego roku straty wynikające ze zmian klimatycznych szacowane są na miliardy złotych. Stąd też wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Senator w swoim wystąpieniu mówił: "Dziękuję, że mogę uczestniczyć w tak ważnej konferencji, która dotyka sprawy bardzo istotnej z punktu widzenia nie tylko naszego regionu, ale również z punktu widzenia ochrony naszych ziem. Ważne, by w procesie rozwoju poszukać instrumentów, metod i technologii aby przeciwdziałać tym groźnym i niekorzystnym zjawiskom. Myślę, że konferencja będzie drogowskazem."

 

Konferencja Naukowo-Technicznej "Jak ratować polskie rolnictwo przed skutkami suszy?

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski