< AKTUALNOŚCI

02 marca 2018

Pod tym tematem w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyło się dzisiaj sympozjum, którego współorganizatorem jest  Instytut Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.

 

Konferencja miała za zadanie umożliwić wymianę doświadczeń oraz zaprezentować dobre praktyki w dziedzinie nowych technologii. Pozwoliła uczestnikom na zapoznanie się z dostępnymi polskimi, sprawdzonymi rozwiązaniami.

 

W konferencji uczestniczyło wielu znakomitych gości.

 

Premier Mateusz Morawiecki w swoim wystąpieniu mówił:  "Silne państwo, wielka Polska powstanie wtedy, kiedy będziemy w stanie wypracować więcej oszczędności inwestycji i innowacyjności [...] Dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego mamy dobre programy socjalne. [...] Stawiamy na eksport, na wychodzenie polskich firm za granicę, bo poprzez to następuje repatriacja kapitału. Jesteśmy w dużo lepszym miejscu niż nasi wschodni sąsiedzi. Potrafiliśmy wygenerować naszą wewnętrzną siłę - przedsiębiorczość, która doprowadziła nas tu, gdzie jesteśmy."

 

Mariusz Błaszczak - szef MON wygłosił prelekcję na temat „Innowacje w służbie obronności RP”. Podkreślił, że sprzęt dla polskiego wojska przynajmniej częściowo powinien być produkowany w Polsce, aby potencjał ludzki w naszym kraju został wykorzystany.

– Oczywiście, można pójść na skróty, kupić sprzęt, niezbędny sprzęt, który będzie w Polsce montowany, ale czy z tego tytułu będą pożytki? Jakiś pożytek na pewno będzie, bo wojsko polskie będzie wyposażone w nowoczesny sprzęt, ale przecież nie o to chodzi. Chodzi o to, żeby ten sprzęt był chociażby w jakieś części wytwarzany w Polsce. Nie tylko ważne jest, żeby w Polsce była praca, ale chodzi o to, żeby myśl techniczna, żeby właśnie ten potencjał ludzki, został w naszym kraju wykorzystany – akcentował minister.

 

"Jesteśmy w miejscu w którym dewizą są słowa „Fides, Ratio et Patria” (Wiara, Rozum i Ojczyzna). Słowa bardzo dzisiaj aktualne, które się nie zdewaluowały. Bez wiary niczego nie będzie. Bez wiary giną nie tylko poszczególni ludzie, ale także narody i cywilizacje. Dziękujemy za to, że wy też kierujecie się wiarą” – tak z kolei zwrócił się do zgromadzonych w auli WSKSiM założyciel Radia Maryja - ojciec Tadeusz Rydzyk.

 

 

Zachęcamy także do obejrzenia zdjęć z konferencji:

https://www.adamgaweda.pl/konferencja-%E2%80%9Eniepodleg%C5%82o%C5%9B%C4%87-cyfrowa.-polska-my%C5%9Bl-technologiczna%2C-czyli-od-pomys%C5%82u-do-sukcesu%E2%80%9D.

 

 

 

 

 

Niepodległość cyfrowa. Polska myśl technologiczna, czyli od pomysłu do sukcesu

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski