06 marca 2020

Małżeństwo parlamentarzystów, wiceminister Adam Gawęda i senator Ewa Maria Gawęda uroczyście otworzyli wspólne biuro. Mieści się ono przy ul. świętego Jana 16 (w biurowcu "Odra Office") w Wodzisławiu Śl.

 

- Drzwi naszego biura będą zawsze otwarte dla ludzi, którzy będą potrzebować naszej pomocy - wspólnie zapowiedzieli parlamentarzyści. Wiceminister zauważył, że duet, który tworzy z małżonką Ewą, będzie w znaczący sposób oddziaływał na tutejszym terenie. - Śląsk stoi przed poważnym zadaniem transformacji surowcowo-energetycznej. Będę mógł się tej tematyce całkowicie poświęcić, bo wiem, że moja małżonka będzie działać tutaj w regionie - mówił Adam Gawęda. Z kolei pani senator zauważyła, że biuro nie będzie przeznaczone tylko do zgłaszania problemów i uwag przez mieszkańców, ale również będzie miejscem, gdzie będzie można się podzielić własnymi pomysłami i spostrzeżeniami.

 

Na inaugurację otwarcia biura przybyli przyjaciele, sympatycy i działacze Prawa i Sprawiedliwości. Wśród gości pojawili się m.in. wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz, który reprezentował wicepremiera Jacka Sasina, europoseł Izabela Kloc oraz posłowie: Barbara Dziuk, Waldemar Andzel i Ewa Malik. Obecny był również przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda, prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala, dyrektor Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach Stanisław Prusek.

 

Otwarcie biura poselsko-senatorskiego

Copyright Adam Gawęda 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone