< AKTUALNOŚCI

28 maja 2018

Kolejny weekend już za nami, ale bynajmniej nie był to czas wyłącznie odpoczynku.  

Zapraszamy na przegląd wydarzeń z udziałem Pana Senatora.

Czwartek (24.05) to spotkanie Rady Nadzorczej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, które odbyło się w Wilanowie. Omówione zostały perspektywy i plany na najbliższe lata oraz budżet. Na spotkaniu był także obecny minister środowiska, Henryk Kowalczyk.

W piątek Pan Senator brał udział w sesji Rady Gminy Lubomia. Dyskutowano na tematy związane z rozbudową  i modernizacją infrastruktury drogowej. Wręczono także wyróżnienia dla najzdolniejszych uczniów Gminy Lubomia.

Dzień Matki był także dniem dla ruchu, reprezentacja Senatu wyjechała na mecz do Węgrowa w ramach III Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc. W rozegranym spotkaniu pomiędzy senatorami a drużyną Czarni Węgrów Oldboys to reprezentacja Senatu zwyciężyła 3:0. Gratulujemy! ☺

Niedziela 27.05. to powrót na Śląsk, na pielgrzymkę mężczyzn w Piekarach Śląskich. W tym roku związaną z jubileuszem 700 lat od poświęcenia pierwszego, drewnianego kościoła. Szczególnym gościem tegorocznej pielgrzymki był legat papieski kard.Zenon Grocholewski, który w swojej homilii określił Piekary Śląskie „sercem całego Śląska”.  Kardynał mówił też o społecznej miłości i sprawiedliwości, nawiązując w ten sposób do tytułu Maryi piekarskiej - Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Popołudnie to także wydarzenia bardziej lokalne, w tym pożegnanie Bordynowskiej Pani , Zofii Eleonory von Bodenhausen, która została ponownie pochowana. Jej szczątki spoczęły na historycznym wzgórzu - Kopcu w Syryni.

Uwieńczeniem pracowitego weekendu był koncert z okazji Dnia Matki i Ojca, w wykonaniu Mix Orchestra pod dyrekcją Adama Bobra, działającej w ramach Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK „Anna”, który odbył się w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Zawadzie. Życzenia wszystkim obecnym mamom złożył także Pan Senator.

 

Podsumowanie weekendu 25-27 maj

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski