< AKTUALNOŚCI

09 października 2017

W poniedziałek 9 października Prezydent Andrzej Duda odwiedził Wodzisław Śląski. Spotkanie miało wyjątkowo uroczystą oprawę. Wystąpiły orkiestry górnicze: KWK Marcel i KWK Rydułtowy. Tej drugiej towarzyszyły mażoretki z zespołu "Sukces". Zaprezentowali się soliści z wodzisławskiej szkoły muzycznej: Martyna Kalus-Cholewa, Paweł Piec i Agata Czyż-Kapciak. Na rynku w strojach ludowych stały także panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czyżowicach.

 

Wizytę Pan Prezydent rozpoczął od złożenia wieńca przed Pomnikiem Powstańców Śląskich na miejscowym Placu Korfantego, a także kwiatów przed pobliską tablicą pamięci mieszkańców Ziemi Wodzisławskiej, którzy zginęli w walce o wolność i niepodległość. Następnie na Rynku Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami. W swoim przemówieniu Prezydent dziękował mieszkańcom za przybycie na spotkanie. Nawiązał do 760-letniej historii Wodzisławia Śl. „To była zawsze polska ziemia. Dzięki wam, waszym rodzinom, waszym przodkom. To wy przywróciliście ziemię wodzisławską Polsce. Chylę głęboki pokłon pokoleniom wodzisławian, którzy tutaj za to walczyli i przelewali krew” – podkreślał.

 

Prezydent odnosił się także do bieżącej sytuacji. Zwracając się do mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, dzięki których głosom - jak mówił - wygrał wybory, podkreślił, że pozostaje zobowiązany do odbudowy polskiego przemysłu oraz poważnego podejścia do spraw społecznych, przestrzegania prawa i obrony polskich interesów, które "mają być absolutnie na pierwszym miejscu".

- Cieszę się, że wraz z obecnym polskim rządem mogę mówić o Śląsku i pracować dla Śląska - dodał.

 

Po wystąpieniu prezydent przez kilkadziesiąt minut rozmawiał z mieszkańcami, robił wspólne zdjęcia i dziękował za wsparcie.

 

Panie Prezydencie dziękujemy Pana obecność w Powiecie Wodzisławskim i troskę o Śląsk.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia

 

Prezydent Andrzej Duda w Wodzisławiu Śląskim

SENATOR RP Adam Gawęda. Wszelkie prawa zastrzeżone.

SENATOR RP

Adam Gawęda

 

Biuro Senatorskie: 

ul. Rynek 25

44-300 Wodzisław Śląski