27 lutego 2020

W dniach od 24 do 27 lutego minister Adam Gawęda przebywał na delegacji w Japonii, której celem było pogłębienie współpracy ze stroną japońską w zakresie nowoczesnych, ekologicznych technologii wykorzystania węgla.

 

Podczas wyjazdu zorganizowano spotkanie z Hiroakim Ishizuka, prezesem NEDO (New Energy and Industrial Technology Development Organization), największej japońskiej organizacji publicznej promującej badania i rozwój w sektorach przemysłu, energetyki i technologii ochrony środowiska.

Odbyła się również wizyta w Osaki CoolGen Corporation należącej do Chugoku Electric Power Co. Inc., która posiada instalację IGCC (blok gazowo-parowy ze zintegrowanym zgazowaniem węgla). Polska delegacja była również w Ministerstwie Gospodarki, Handlu i Przemysłu Japonii (METI) oraz podlegającej jej Agencji Źródeł Naturalnych i Energii (ANRE). Przewidziano również spotkanie z Panem Masamichi Hashiguchi, dyrektorem zarządzającym Japońskim Centrum Energetyki Węglowej (Japan Coal Energy Center - JCOAL). Podczas wizyty złożono także kwiaty. w Peace Memoriał Park pod pomnikiem upamiętniającym ofiary ataku nuklearnego na Hiroszimę.

 

Źródło: nowiny.pl

 

Z wizytą w japońskich zakładach

Copyright Adam Gawęda 2020. Wszelkie prawa zastrzeżone